«І ввесь цей збір взнає, що не мечем і списом Господь дає перемогу, що війна йому належить і що він вас видав нам у руки» (І Сам. 17:47).

Історія царя Давида описує нам, що він повинен був боротися із чотирма гігантами, перш ніж битися з Голіафом. Це не були фізичні гіганти, але це були гіганти в його розумі.

Кожен із нас також зіштовхується із цими гігантами. І вони набагато страшніші, аніж Голіаф. Вони перешкоджають нам бути тими, ким хоче нас бачити Господь, вони знищують у нас всі ті надії, котрі вклав в наші серця Творець.

Першим гігантом є зволікання. Жодна мрія не виконається відразу. Бог дає нам мрію сьогодні, але не виконує її наступного дня. Можуть пройти роки, коли ми побачимо здійснення цієї мрії. Завжди в нашому житті є місце для очікування.

У випадку із Давидом, його батько стає тим, хто стримує його від виконання мрії. Після того, коли Самуїл помазав Давида на царя, Єссей сказав йому повертатися назад пасти вівці.

Завжди Божий план буде суперечити людському плану, завжди буде місце для зволікання, люди будуть докладати максимум зусиль, щоби стримувати нас. Проте Бог вірний, і Він завжди довершить Свою роботу в призначений Ним час.

 Другим гігантом є відчай. Голіаф навіював страх  та відчай в Ізраїлі, кожна людина була переконана, що вони програють битву. Чи ми не слухаємо тих людей, котрі наполягають нам, що те чи інше неможливо зробити? Чи не засіюють вони в наші серця відчай у безвихідних ситуаціях? Іноді достатньо буде тільки одного голосу, котрий пробудить нас до надзвичайних вчинків. Тільки уповаючи на Господа, ми зуміємо всіх і все подолати.

  Третім гігантом є несхвалення. Рідний брат Давида не схвалював його бажання йти проти Голіафа. Коли інші люди бояться того призначення, яке нам дав Господь, а ми, всупереч їхнім запереченням, будемо продовжувати йти, то отримаємо несхвалення, нерозуміння, насмішки. Нам слід усвідомити, що для нас важливіше: схвалення Бога чи людей?

 Четверним гігантом є сумнів. Найбільшим та найкращим військовим експертом був цар Саул, котрий сказав Давиду, що той нерозумний, якщо надіється, що хлопчина може перемогти могутнього воїна, Голіафа. Нас оточують чимало людей, котрі є експертами в тих чи інших справах, і доволі часто саме вони засівають в наші душі сумніви. Проте ми не повинні ніколи сумніватися в своїх силах, коли будемо просити Бога про допомогу.

Поширити: