На початку року медіапростір сколихнула новина про те, що у Запоріжжі священик Московського Патріархату відмовився хоронити дитину, яка трагічно загинула, тому що була хрещена у Київському Патріархаті.

Мене особисто обурює позиція єпископа: відмазати за будь-яку ціну. Проте я хотів писати не про це, бо на цю тему вже було чимало коментарів з різних конфесій, від різних єпископів, священиків, а також і мирян.

Мене обурило інше: сьогодні (17.01.2018), побачив публікацію під промовистою назвою: «Священик УГКЦ відмовився поховати боржника». Тут іде мова про події, які мали місце не кілька днів назад, але кілька років тому, тобто це відбулося 2012 року і священика, який був фігурантом у цій справі єпархіальне управління не відмазувало: священика було покарано. Хоча ситуація там досить неоднозначна.

Схожа ситуація відбулася 2017 році, про яку я писав в блозі, тоді ситуація також була цікава, виглядало, що дочці покійного  щось не сподобалось і вона свої «жалі» вилила фейсбуку, хоча пізніше її допис було видалено. Тут знову ж таки єпархіальне управління, дослідивши ситуацію, видало заяву, а не тупо «відмазувало» свого священика.

Проте ніхто із цих священиків не писав подібних публікацій: «Крещеных в Киевском Патриархате детей ждет скорая смерть», як це зробив священик із Запоріжжя що відмовив у похороні дитини.

Проте повернемось до публікації на сайті ulvovi.info, автор пише: «Кілька днів тому в одній із родин трапилось горе – помер батько. Місцевий священик, якого попросили провести парастас та поховати померлого, навідріз відмовився від цього», – якщо для автора 6 років давнини нічого не означає і це для автора “кілька днів тому”, то в мене питання саме до нього: «В якому році, живете, панове? Чи, можливо, це свята так вплинули на вас?», який бамбук куримо. На жаль, це черговий раз показує рівень української журналістики. Такі публікації називаються одним словом «джинса», тобто замовні публікації.

На мою думку, Московський Патріархат хоче просто відвести увагу від себе і показати: от уніати теж відмовляють у відспівуванні певних людей, чого ж тоді ви всіх собак спустили на нас?

А ще, робиться ставку на те, що українці, які, зазвичай, не аналізують дописи, не фільтрують насіння від полови, правду від фейка, поширять цю нісенітницю соціальними мережами.

А ще, якщо цю публікацію читати у світлі коментаря Блаженнішого Святослава на події у Запоріжжі, то замовники хотіли дискредитувати Блаженнішого Святослава. Адже в коментарі він говорить наступне: «Я цілком не розумію тих аргументів, які, буцімто спираючись на якісь богословські засади, намагаються виправдати таку поведінку. Ми вважаємо, що не тільки можна, а й потрібно молитися за членів інших Церков України… Мені сумно, що таке сталося. Думаю, що це буде добрим уроком для всіх, зокрема для священнослужителів, як не потрібно чинити », а тут, як чорт із табакерки, вискакує новина, що вже і священик УГКЦ відмовився хоронити свого вірного і не з якихось канонічних причин, але із банальної причини, бо йому не заплатили. І в простої людини виникне думка: “Ти, диви, чужих критикує, а його ось, що роблять”

Так що, дорогі мої, не все те правда, що ми читаємо в інтернеті, не все те правда, що пишуть та говорять різні мас-медіа. Навчімося аналізувати, відсівати зерно від полови, а правду від брехні.

А ще, так виглядає, що перше джерелом для ресурсу ulvovi.info був ресурс УНІАН, котрий тісно співпрацює із УПЦ МП. Хоча на час написання цієї публікації на УНІАНі вже встигнули видалити сторінку із промовистою назвою “Священик УГКЦ відмовився відспівати померлого за його борги перед церквою“, проте кеш Google пам’ять має довшу.

Це все мені нагадує діалог із одного фільму, нажаль, не пам’ятаю назви, там сюжетна лінія побудована навколо президентських виборів, піар-служба чинного президента звинувачує опонента у співробітництві із фашистами. Відбувається приблизно такий діалог:

– Напишемо, що він співпрацював із фашистами.

– Але ми знаємо, що це не правда.

– Так знаємо, але тепер хай виправдовується наш опонент.

Як там в анекдотах говориться: «Штірліц ще ніколи не був так близько до провалу…».

P.S. Крім Уніан цю новину поширили Фраза.юа та Страна.юа посилання подаю на кеш сторінок, бо на ресурсах їх вже видалили, цікавим залишається інше, що вони всі посилались на матеріал ТСН за 2012 рік.

Скріншоти із УНІАНу:

 

Поширити: