Як я і думав, в фейсбуці почалась справжня війна, яку спровокувало розпорядження Президента про заборону російських соціальних мереж та сайтів “ВКонтакте”, “Одноклассники”, “Мейл.ру” а також “Яндекс”. Одні верещать: як їм жити без музики ВК, інші: як вони проживуть без Однокласників, там ціле їхнє життя, знаходяться й такі, що пробують так делікатно говорити про свободу слова.

Не розумію цієї істерії: з «ВК» та «ОК» не дружу давно. Та й останнім часом помічаю за собою, що потрібно менше дружити із фейсбуком, пошту на “Мейл.ру” ще кілька років назад закрив, антивірусником, особливо, Касперським (причому, мав офіційну ліцензію) перестав користуватись теж вже давно, так що, в принципі, я не відчую якихось незручностей.

Щодо програм для бухгалтерів та антивірусного програмного забезпечення, то відкривається ніша для розробників софта із України. Головне – вдало скористатись з нагоди.

В принципі, за ті роки, що триває війна на Сході, слід було вже давним-давно свідомим громадянам позбутись російських сервісів, але це справа кожного.

Для тих, хто плаче за цими ресурсами приведу нижче скріншоти коментарів однієї групи в “Одноклассниках”:

І ще трішечки статистики згідно сайту Цензор.НЕТ в березні-квітні 2014 року «Роскомнадзор» заблокував 13 популярних груп “Вконтакте”, зокрема «Українська революція» (500 тисяч учасників на момент блокування), «Революція Євромайдан» (390 тисяч учасників), «Правий сектор» (350 тисяч), «Євромайдан» (330 тисяч), “УКРАЇНА LIVE – НОВИНИ – АТО” (600 тисяч).

Хто тут ще хоче щось говорити про упереджене ставлення, про свободу слова?

Нажаль, ми самі не просто так відмовитись від певних речей: каналу «Інтер», колорадських лєнточок, російських сервісів. В одному фантастичному фільмі (не пригадаю вже назви) йде мова про те, що суспільство тримається під контролем за допомогою величезних телеекранів та пігулок, які кожен має вживати у певний час, і це все відбувається до тих пір, поки хтось один не перестає вживати пігулки та дивитись зомбо-ТВ. Може час уже і нам проявляти хоч трошки свідомості і перерізати ті дроти, які нас тягнуть назад у минуле «до світлого майбутнього».

Поширити: