Мій товариш переслав мені посилання на відео, запитуючи, що я думаю про це? Звичайно, що я не є експертом із COVID–19, я не є медиком, хоча останнім часом я став ще більшим скептиким, як був до цього. Так от, ділюсь кількома своїми думками щодо цього відео. Для розуміння цифри – це хронометраж на відео.

1:36. Йдеться про те, що “минулого тижня продовжились протести проти коронавірусу, проти носіння масок, проти дискримінації, проти продовження карантину, проти всіх економічних заходів. Ці протести відбувались традиційно у Європі та у Сполучених Штатах”.

На що слід звернути увагу: не вказується  конкретна дата та конкретне місце протесту, а також кількість протестувальників та їхні вимоги. Між іншим, про це писалось на сайті: coronafakes. А, отже, автори маніпулюють.

2.08. Теза:  “Країни Африки, перша із них Мадагаскар, відмовились від послуг ВООЗ”. На підтвердження своєї тези автори наводять в описі до відео посилання ось на цей сайт. Тут йдеться, я не дуже сильний в англійській, але гул допоміг: “Президент Мадагаскару Ендрі Раджоеліна закликав усі країни Африки вийти зі складу Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) через недобросовісність Європи щодо Африки.” А от причина цього наскільки я зрозумів, що мова йде саме про те, що на Мадагаскарі, нібито знайшли якісь ліки для лікування та профілактики COVID–19, а ВООЗ їх не хоче прийняти, бо ці ліки винайшли вчені на Африканському континенті, а не в Європі. Маніпуляція та фейк п. Стахіва та його співрозмовниці – оціночне судження.

2:11 “Бурундія відсилає своїх 4 представників, тобто їх 4 представників із своєї країни”. (Найперше, не Бурундія, а Бурунді). Із слів співрозмовниці п. Стахіва не зрозуміло, чи Бурунді відкликає своїх  представників із ВООЗ, чи висилає представників ВООЗ із країни.

Як вдалось мені розібратись: із Бурунді дійсно було, так би мовити, депортовано 4 представників ВООЗ. Це відбулось 12 травня. Як я зрозумів, проблема в тому, що там, на 20 травня, мали проводитись вибори, і там відбувалися сутички між прихильниками різних політичних сил. ООН, як завжди, було стурбованим порушенням прав людини. Хворих у Борунді не тестують, хоч було виявлено та підтверджено 27 випадків інфікування COVID–19. Оціночне моє судження: ВООЗ закликав перенести вибори через короновірус у Бурунді, де мали місце, крім захворюваності, також і сутички на політичному грунті, натомість представників ВООЗ вислали із країни. (про це тут; та тут )

2:20 “Польсько-американська компанія по вживленню імплантів”. Про протести у Польщі проти COVID–19 та проти “чипізації” і “вакцинації”  дивись тут.

Які питання у мене виникли, почувши цю фразу про створення у Польщі компанії по імплантантах: ну і що? Які імпланти: зубні чи ще якісь? Знову таки, де фактаж, хто підписав угоду із Польського боку, хто підписав із боку США? Шановні, так би мовити, блогери, дайте своїм глядачам відповідь на три питання: що? де? коли?   Ну і що, що створена ця фірма: як вона називається, хто засновник, де заснована і таке інше… Я можу сказати, що співрозмовниця Стахіва має долю у цьому бізнесі, а її батько має польське коріння та сам підписував цю угоду із американцями, а вона таким чином хотіла прорекламувати фірму свого батька (це моє оціночне судження).

3:01 Про сміливу жінку Сару Уніаль, де посилання на її промову, хто вона така, до якої партії належить, конкретики дуже мало. Де ця промова була: в парламенті, на базарі… хто вона за освітою: медик, сантехнік, домогосподарка, економіст, бухгалтер? Якщо автор на початку говорить про журналістику та якісь стандарти, то, якщо ти хочеш показати, що ти намагаєшся бути професійним журналістом, то треба уникати текстів, які мають емоційне забарвлення, коли ти говориш про людину, то не говори щось, на кшталт: ”Це найвеличніша людина сучасності”, і таке інше. Коли ж когось оцінюєш, то зразу так і кажи: це моя думка, це моє оціночне судження.

Господи, та ви що, вже геть чисто із тим Білом Гейтсом. Про фейки довкола Біла Гейтса читай тут, там все по полицях розкладено щодо нього.

Поки що зупинився на 8 хвилині мене на більше не стало.

Переглядаючи це відео, мені, як християнину, на думку прийшли слова Івана Богослова: “Любі, не кожному духові вірте, а випробовуйте духів, чи вони від Бога, – багато бо лжепророків прийшло на світ” (І Івана 4:1). Перефразовуючи слова єангелиста Івана до людини ХХІ століття, можуть прозвучати так: не кожному блогерові вірте. Ставте критичні питання самі собі та всьому почутому й побаченому, із теперішнім доступом до інформації це набагато легше робити, не будьмо поверховими. Найбільша наша помилка, що ми шукаємо матеріали, котрі підтверджують власну точку зору й ігноруємо всі інші. Я хотів би бачити блогера, який би сказав: ось цю проблему бачать так, а такий то професор чи спеціаліст про це думає щось інше, тобто подати баланс думок, але не впарювати “свою правду” всім, бо я така “звєзда”, що мої слова – це істина в останній істанції. Я думаю, що варто підкріплювати свої гучні слова посиланням на авторитетні джерела.

Включаймо здоровий глузд, перевіряймо інформацію, не сприймаймо за правду все, що говорять так би мовити “журналісти”.

Зображення kalhh із сайту Pixabay

Поширити: